کارتن خیار سبز

کارتن خیار سبز

کارتن خیار سبز

کارتن خیار سبز

عمومی:
اطلاعات محصول
بسته بندی
حمل و نقل
حمل و نقل کانتینر
امنیت حمل و نقل

عوامل خطر و پیشگیری از دست دادن:
بو دما
رطوبت / رطوبت آلودگی
تاثیرات تهویه مکانیکی
سمیت فعالیت زیستی / خطرات
گازهای انقباض / کمبود
خود گرم / خودبخودی حشرات احتراق آلودگی / بیماری

توضیحات محصول

خیار، میوه گیاه شناسی توت، متعلق به خانواده کدو (کدوییان) و آبدار، گوشت لیفی. با توجه به ریشه نیمه گرمسیری آن، نیاز به دماهای خیار بالا هستند و به همین دلیل عمدتا به عنوان یک محصول گلخانه ای کشت می شود.

دو رقم اصلی، مشخص شده توسط شیوه خود را از کشت وجود دارد:

خیار برش، خیار مار: این در گلخانه ها و polytunnels کشت و در نتیجه تا حد زیادی توسط شرایط آب و هوایی خارجی تحت تاثیر، آنها را برای کشت مناسب تقریبا در هر نقطه در جهان است. آنها حدود هستند. 40 سانتی متر طول، رسیدن به قطر 10 سانتی متر و صاف پوست.
ترشی خیار: این در فضای باز رشد هستند و در نتیجه نیاز آب و هوایی خاصی داشته باشند. آنها گاهی اوقات تنها چند سانتی متر طول، اما ممکن است تا زمانی که 20 سانتی متر رشد می کنند، و ضخیم و خشن پوست هستند.

هنگامی که نارس، خیار سبز رنگ می باشد. آنها به عنوان رسیدن، آنها به رنگ زرد مایل به زرد و سفید و یا قهوه ای است. خیار مدرن اساسا عاری از مواد تلخ است. با این حال، elaterin ماده تلخ گاهی اوقات ممکن است در خیار ترشی به طور خاص، که در آن ممکن است در مقادیر به خصوص بزرگ در ساقه پایان تشکیل می دهند.

کیفیت / مدت زمان ذخیره سازی

خیار باید به رنگ سبز، صاف و به عنوان بی هسته به عنوان امکان پذیر است.

زردی پوست نشان می دهد  . خیار در این شرایط دیگر مناسب برای حمل و نقل. خیار نیز باید تمیز و سالم باشد، برای جلوگیری از تخریب کیفیت در طول حمل و نقل. خیار که نشانههای پوسیدگی قالب خاکستری، زخم یا آسیب خیار خنک کننده باید قبل از بارگذاری رد می شود.

حداکثر مدت زمان ذخیره سازی به شرح زیر است:

نگارش دما. رطوبت حداکثر. مدت زمان ذخیره سازی منبع
10 – 12 ° C 85-90٪ 14 روز [1]
7 – 10 ° C 90-95٪ 10-14 روز [5]

کارتن خیار سبز که در آن حمل و نقل اتمسفر کنترل شده استفاده می شود، حمل و نقل و ذخیره سازی مدت زمان ممکن است تمدید شود. پارامترهای زیر در این صورت اعمال می شود [16]:

نگارش دما. رطوبت مناسب O2 CO2 اتمسفر کنترل شده برای
10-11.1 ° C 90-95٪ 3-5٪ 5-7٪ متوسط

استفاده در نظر گرفته شده

خیار سبز ممکن است با یا بدون پوست خود استفاده می شود. آنها خام در سالاد خورده است، اما همچنین ممکن است به عنوان یک سبزی پخته شود.

پردازش صنعتی خیار به طور عمده به شکل ترشی، هم تمام یا پوست کنده و قطعه قطعه.

رقم

(بر فرد ارقام کلیک کنید تا آنها بزرگ شود.)

 

این جدول کارتن خیار سبز تنها یک انتخاب از مهم ترین کشورهای منشاء نشان می دهد و باید به عنوان جامع نیست تصور شود.

اروپا آلمان، هلند، یونان، اسپانیا، جزایر قناری، فرانسه، ایتالیا، بلژیک، ترکیه، رومانی، مجارستان، بلغارستان، لهستان، یوگسلاوی سابق، روسیه
افریقا
آسیا چین، ژاپن
امریکا ایالات متحده آمریکا، آرژانتین
استرالیا

بازگشت به ابتدای

بسته بندی

خیار در شیوه های مختلف بسته بندی شده، از جمله در کارتن قوی از راه راه هیئت مدیره با پوشش فیلم های پلاستیکی. دو طرف از کارتن تقویت شده و ارائه با سوراخ. خیار فرد اغلب حرارت مهر و موم در فیلم های پلاستیکی و گاز نفوذ پذیر، که عمر ذخیره سازی.

علامت اختصاری، محموله عمومی

نماد محموله عمومی، درجه حرارت کنترل شده

درجه حرارت کنترل شده

وسایل حمل و نقل

کشتی، کامیون، راه آهن، هواپیما

حمل و نقل کانتینر

ظرف را با تامین هوای تازه و یا اتمسفر کنترل شده سرد.

حمل و نقل محموله

از آنجا که از کارتن خیار سبز – و فشار حساسیت، خیار باید با مراقبت های مناسب به کار گرفته شود.

دمای خنک کننده مورد نیاز باید همیشه حفظ شود، حتی در انتقال مواد.

در آب و هوای مرطوب (باران، برف)، محموله باید از رطوبت محافظت می شود، به عنوان در غیر این صورت خطر وجود دارد فساد زودرس است.

عامل تنگ هم چینی

2.00 (کارتن هیئت مدیره راه راه) M3 / T [1]

فضای مورد نیاز تنگ هم چینی

خنک، خشک، تهویه خوب

تبعیض نژادی

طناب فیبر، شبکه فیبر نازک، پوشال های چوبی

امنیت حمل و نقل

از آنجا که از کارتن خیار سبز – قابل توجه آن و فشار حساسیت، سیستمها بسته های این محموله باید در چنین راهی که آنها از آسیب رساندن به هر یک از دیگر مانع اختصاص داد. فضاهای بین بسته و یا پالت باید پر شود، برای جلوگیری از لغزش یا اوج. با انتخاب درست اندازه بسته بندی و یا واحد محموله (ماژول منطقه یا ناحیه ماژول های متعدد)، دارای می تواند شدیدا (بدون فاصله) لود می شود.

بازگشت به ابتدای

عوامل خطر و پیشگیری از دست دادن

دما RF

خیار نیاز به درجه حرارت، رطوبت / رطوبت و تهویه شرایط خاص (SC VII) (شرایط آب و هوایی ذخیره سازی).

یک سفارش خنک کننده نوشته شده است باید از محموله کشتی به دست آمده قبل از بارگذاری است آغاز شده است. این سفارش باید همیشه با طول کل زنجیره حمل و نقل پیروی شود.

در جدول زیر صرفا برآورد بازه دمایی مناسب تشکیل می دهد. درجه حرارت ممکن است از این ارزش منحرف، بسته به شرایط حمل و نقل خاص است.

تعیین دما منبع وسیعی
دمای سفر 10 – 12 ° C [1]
7 – 10 ° C [5]
13 ° C [20]

محموله و دارای / ظروف باید قبل از بارگذاری کارتن خیار سبز.

خیار بسیار مستعد ابتلا به آسیب فیزیولوژیک سرما، که در دماهای <7 ° C رخ می دهد می باشد. آسیب سرد خود را در ابتدا در نرم، خیس آب، لکه به راحتی افسرده بر روی پوست آشکار؛ این، بعد ها با تخلیه مایع و جدا شدن از لایه اپیدرمی است. خیار را تحت تاثیر قرار به سرعت در حال شیشه و بی مزه است. عفونت های ثانویه باکتریایی و / یا قارچی ممکن است در نقاط آسیب دیده رخ می دهد. دمای هوا عرضه نباید زیر 7 درجه سانتی گراد قرار می گیرند.

دمای بالاتر از سفر تقریبا. 12 ° C کاهش عمر ذخیره سازی محموله، باعث خیار به زرد، به طوری که آنها را کارتن خیار سبز.

بازگشت به ابتدای

RF رطوبت / رطوبت

خیار نیاز به درجه حرارت، رطوبت / رطوبت و تهویه شرایط خاص (SC VII) (شرایط آب و هوایی ذخیره سازی).

رطوبت تعیین / آب منبع
رطوبت نسبی 85-90٪ [1]
90-95٪ [5]
90-95٪ [20]
محتوای آب 95-97٪ [1]
حداکثر رطوبت تعادل 85٪ [1]

خیار باید از همه اشکال رطوبت (آب دریا، باران و آب تراکم) محافظت می شود، از آنجا که در غیر این صورت وجود دارد افزایش خطر پوسیدگی مرطوب و یا سفید.

بازگشت به ابتدای

تهویه RF

کارتن خیار سبز نیاز به درجه حرارت، رطوبت / رطوبت و تهویه شرایط خاص (SC VII) (شرایط آب و هوایی ذخیره سازی).

شرایط توصیه می شود تهویه مطبوع: گردش هوا، 60 – 80 گردش / ساعت با عرضه مستمر هوای تازه، برای جلوگیری از غلظت بیش از حد از CO2، اتیلن و دیگر گازها است.

بازگشت به ابتدای

فعالیت RF حیات وزندگی

خیار نمایش سفارش 2 فعالیت زیستی.

آنها ارگان های که در آن فرآیندهای تنفس غالب زندگی می کنند، به دلیل عرضه خود را از مواد مغذی جدید این بازی با جدایی از پدر و مادر گیاه قطع شده است.

مراقبت از محموله در طول سفر باید در کنترل فرایند تنفس (انتشار CO2، بخار آب، اتیلن و حرارت) در چنین راهی که محموله است در مرحله مورد نظر آمادگی در رسیدن به مقصد آن است. تهویه ناکافی ممکن است در نتیجه تخمیر و پوسیدگی از محموله به عنوان یک نتیجه از افزایش سطح CO2 و عرضه ناکافی اکسیژن هوا (تهویه را ببینید).

بازگشت به ابتدای

RF گاز

تکامل CO2 در خیار، فرایند متابولیک بدن که حتی پس از برداشت محصول ادامه خواهد داد. خیار جذب اکسیژن و انتشار دی اکسید کربن، اتیلن و گرما.
حد بالایی از محتوای CO2 مجاز 0.2 جلد٪
تکامل اتیلن
خیار رفتار فعال تولید مقادیر کمی از اتیلن، میزان تولید اتیلن بودن آنها 0.1-1.0 میکرولیتر / کیلوگرم * H [16].
رفتار منفعل حساسیت به اتیلن خیار ممکن است به عنوان بالا [16] است. آنها نباید در نتیجه همراه با محصولات تولید کننده اتیلن (آللوپاتی) ذخیره می شود.

اگر تهویه ناکافی بوده است (فراست) و یا با توجه به نقص شکست خورده است، غلظت CO2 تهدید کننده حیات و یا کمبود O2 ممکن است بوجود می آیند. بنابراین، قبل از هر کسی وارد می کنند، باید آن را تهویه مناسب و اندازه گیری گاز انجام شده است.

بازگشت به ابتدای

RF خود گرم / احتراق خود به خود

بدون خطر است.

بازگشت به ابتدای

RF بو

خیار رفتار فعال یک بسیار جزئی، بوی دلپذیر است.
خیار رفتار منفعل به بوی سایر محصولات بسیار حساس هستند و باید به همین دلیل نمی توان با هم با محصولات بوی رهبری ذخیره می شود.

بازگشت به ابتدای

RF آلودگی

خیار رفتار فعال نمی آلودگی ایجاد نمی کند.
خیار رفتار منفعل شده توسط خاک، چربی ها و روغن حساس به آلودگی هستند. نگه می دارد و یا ظروف بر این اساس باید تمیز و در شرایط کاملا بهداشتی قبل از بارگذاری می شود.

بازگشت به ابتدای

تاثیرات مکانیک RF

خیار بسیار impact- و حساس به فشار. آنها باید پرتاب شود، از کبودی حاصل به سرعت در فساد خیار شود.

راه رفتن روی کارتن به همین ترتیب همیشه باعث آسیب و در نتیجه باید اجتناب شود. بسته بندی باید به طوری که همگن چاشنی تا ارتفاع 2.40 متر از ممکن است به دست آورد.

adminکارتن خیار سبز