کارتن قند

توضیحات کارتن قند

کارتن قند

کارتن قند

شکر نام برای کارتن قند مواد غذایی شیرین مزه به دست آمده از چغندر قند یا نیشکر است، محصولات به ترتیب به عنوان چغندر قند یا نیشکر شناخته شده است. شیمیایی صحبت، هر دو چغندر و نیشکر ساکارز هستند (C12H22O11). شکر است مشکوک به ریشه های خود را در هند، که در آن اولین نیشکر گفته شده است که برخی 2500 سال پیش کشف شده است. کشت چغندر قند، با این حال، نوآوری های اخیر خیلی بیشتر است.

چغندر قند (Beta vulgaris VAR. altissima) یک عضو از خانواده سلمه تره (تیره اسفناج) است. چغندر شامل تاج، گردن، بدنه اصلی (هیپوکوتیل) و دم چغندر. بدنه اصلی چغندر حاوی ساکارز است که ماده اولیه برای تولید شکر ذخیره می شود.

قند حبه (Saccharum officinarum) چمن های گرمسیری که متعلق به خانواده علف (Gramineae) است.

شکر شکر سفید مصرف کننده به طور منظم است. این است که از شکر خام با شستن و سانتریفوژ (اغتشاشگران اففینتین) به دست آمده. محتوای ساکاروز آن 99.9٪ است. این فیلم از پیوستن شربت را به کریستال شکر شسته و تا حد زیادی توسط سانتریفوژ حذف، اما کمی از ملاس با این وجود در هسته کریستال باقی مانده است. این عطر و طعم کمی شربتی از شکر سفید و شین زرد خاکستری کمی از کریستال توضیح می دهد. محتوای آب از شکر سفید است در بسیاری از 0.075٪.

کیفیت / مدت زمان ذخیره سازی

از ویژگی های مهم ترین کیفیت قند خلوص آن است، آن است که به آلودگی بسیار حساس است. کمبود ناشی از آلودگی و یا متضمن یک خطر برای سلامت در نتیجه ادعا های جدی (قانون ایمنی مواد غذایی).

کیسه های مرطوب، کثیف، آسیب دیده و ضعیف دوخته نیست باید بارگذاری می شود.

قند نباید شامل گرد و غبار شکر (0.02-0.03 میلی متر) به عنوان، زمانی که آن شامل غیریکنواخت و کریستال ذوب، آن است که بیشتر مستعد ابتلا به حمله توسط میکروارگانیسم تر از قند با لباس و کریستال صاف است. شربت، که شامل باکتری ها، در کریستال ذوب باقی می ماند.

موضوع به انطباق با شرایط دما و رطوبت / رطوبت مناسب، حداکثر مدت زمان ذخیره سازی یک عامل محدود کننده از نظر حمل و نقل است. در 20 درجه سانتی گراد و رطوبت نسبی <70٪، شکر یک زندگی ذخیره سازی در سال های اندازه گیری شود.

استفاده در نظر گرفته شده

شکر تصفیه مواد غذایی جزء اصلی است. این است که به ویژه در پخت نان و کیک استفاده می شود. همچنین از آن برای شیرین غذاها و نوشیدنی های مختلف استفاده می شود.

آمار و ارقام

(بر فرد ارقام کلیک کنید تا آنها بزرگ شود.)

نقشه کشی، شکر سفید

شکل 1

شکل 2 عکس، شکر سفید

شکل 3 عکس، شکر سفید

شکل 4 عکس، شکر سفید

شکل 5

کشورهای مبدا

این جدول تنها یک انتخاب از مهم ترین کشورهای منشاء نشان می دهد و باید به عنوان جامع نیست تصور شود.

کشورهای اتحادیه اروپا، لهستان، جمهوری چک و روسیه
آفریقای جنوبی
آسیا هندوستان، چین، فیلیپین
امریکا کوبا، برزیل، ایالات متحده آمریکا، مکزیک، آرژانتین
استرالیا

بازگشت به ابتدای

بسته بندی

شکر سفید است که عمدتا به عنوان محموله شکستن فله در کیسه های مواد غیر بافته شده طبیعی (به عنوان مثال جوت) و یا کیسه های پلاستیکی بافته شده با یک کیسه داخلی پلاستیکی است که نفوذ ناپذیر به بخار آب و فراهم می کند حفاظت از آلودگی منتقل می شود. حمل و نقل به عنوان یک فله در حال حاضر تنها به ندرت رخ می دهد.

علامت گذاری بسته
Mark07.gif (2224 بایت)

نگه دارید Mark02.gif خشک (2816 بایت)

استفاده از هیچ قلاب

بازگشت به ابتدای

حمل و نقل

علامت

علامت اختصاری، محموله عمومی

نماد محموله عمومی، فله

فله

وسایل حمل و نقل

کشتی، کامیون، راه آهن

حمل و نقل کانتینر

ظروف فله و ظروف استاندارد استفاده می شود، منوط به انطباق با محدودیت های پایین تر برای محتوای آب از کالاها، بسته بندی و کف ظرف.

حمل و نقل محموله

در آب و هوای مرطوب (باران، برف)، محموله باید از رطوبت محافظت می شود، از آنجا که کیفیت ممکن است توسط آسیب رطوبت (قالب، تخمیر) کاهش یافته است.

قلاب باید در دست زدن محصولات صعود استفاده شود. چون آنها در معرض محموله به نقطه بارهای، به طوری که آسیب رساندن به کیسه های. با توجه به شکل، صفحه یا کیسه قلاب خود را اعمال بار منطقه و در نتیجه مناسب تر برای دست زدن به کیسه های.

عامل تنگ هم چینی

1.15-1.50 M3 / T (کیف) [1]
1.70-1.90 M3 / T (کیف) [1]
1.28-1.34 M3 / T (کیف) [11]
1.11-1.25 M3 / T (فله) [11]
1.13-1.24 متر مکعب / T (کیف) [11]

فضای مورد نیاز تنگ هم چینی

خشک و خنک

تبعیض نژادی

مقاله روغن، کاغذ بسته بندی، طناب فیبر / شبکه فیبر نازک (unimpregnated، در غیر این صورت خطر tainting بو وجود دارد)

امنیت حمل و نقل

محموله صعود باید جمع و در وسایل حمل و نقل در چنین شیوه ای است که نمی تواند لغزش و یا تغییر در طول حمل و نقل امن است. اگر از دست دادن حجم و تخریب کیفیت هستند اجتناب شود، بسته نباید توسط مقالات دیگر و یا موارد حمل بار آسیب دیده است.

بازگشت به ابتدای

عوامل خطر و پیشگیری از دست دادن

دما RF

مقدار درجه حرارت مطلوب سفر: حد بدون پایین – 25 ° C [1]

از caking با درجه حرارت نسبتا بالا ترویج (> 25 ° C) با توجه به انتشار بخار آب است. شکر نزدیک به منابع حرارتی پر نمی کند.

تغییرات درجه حرارت باید، تا آنجا که ممکن است، به عنوان آزادی حاصل از بخار آب و تبلور مجدد ممکن است در نتیجه تراکم (چسبیده به هم) اجتناب شود.

بازگشت به ابتدای

RF رطوبت / رطوبت

شکر سفید نیاز خاص رطوبت / رطوبت و احتمالا شرایط تهویه مطبوع (SC IV) (شرایط آب و هوایی ذخیره سازی).

رطوبت تعیین / آب منبع
رطوبت نسبی 55-65٪ [1]
محتوای آب 0.03-0.05٪ [1]
حداکثر رطوبت تعادل 65٪ [1]

در محتوای آب> 0.05٪، با کیفیت قند ممکن است توسط وارونگی از ساکارز، یعنی انحلال به مونوساکاریدها، گلوکز و فروکتوز دچار اختلال میشود. این وارونگی قند ممکن است در مورد توسط انورتاز آنزیم در فلور (در درجه اول توسط مخمرها و کپک) در رطوبت نسبی> 75٪، یک فرایند است که به خصوص به سرعت در رطوبت بالا از قند رخ می دهد به ارمغان آورد. تنها شکر با محتوای آب <0.05٪، و یا <0.03٪ برای سفرهای طولانی بالغ، در نتیجه ممکن است بارگذاری می شود.

رطوبت نسبی 70٪> نتیجه در شکل گیری شربت، چسبناکی و قالب و رشد مخمر.

در زیر 50٪، قند ممکن است سخت، کیک و از دست دادن سیالیت آن است.

انتشار بخار آب از شکر بیش از حد مرطوب باعث تبلور مجدد و در نتیجه تراکم (چسبیده به هم).

رطوبت پسند قند است که توسط فیلم از شربت را پوشش کریستال قند تعیین می شود. 65٪ – رطوبت نسبی مطلوب 55 است. تا 60٪، محتوای آب از قند بالا می رود تنها ناچیز به حدود. 0.04٪. در رطوبت نسبی 60 – 80٪، مقدار آب قابل توجهی افزایش می یابد (> 0.08٪)، در حالی که در 85٪ نقطه رطوبت جریان قند رسیده است، که در آن یک فرم محلول اشباع در سطح بلور با توجه به جذب بخار آب . به عنوان یک نتیجه، قند سیالیت آن است، که یک ویژگی مهم است به ویژه برای حمل و نقل فله از دست می دهد.

نقشه کشی، شکر سفید

شکل 6

شکر باید از آب دریا، باران و مهر و موم آب محافظت به عنوان رطوبت ممکن است در رشد قارچها و تخمیر شود.

بازگشت به ابتدای

تهویه RF

شکر سفید نیاز خاص رطوبت / رطوبت و احتمالا شرایط تهویه مطبوع (SC IV) (شرایط آب و هوایی ذخیره سازی).

شکر سفید صعود از ارز بخار آب توسط پوشش پلاستیکی محافظت می شود، آن را به طور معمول نیاز به تهویه مناسب است.

با این حال، اگر آن را به عنوان فله حمل و نقل، توجه داشته باشید باید از رفتار یک بلوک محموله در صورت تغییر دمای گرفته شده است:

حمل و نقل از عرض های جغرافیایی معتدل به مناطق استوایی = سفر از سرد به گرم: بلوک محموله گرم از خارج است، و در نتیجه حمل و نقل بخار آب از خارج به هسته سرد، که باعث از caking از لایه های بیرونی در حالی که لایه های درونی نمایش پدیده های خیس (تشکیل شربت).

حمل و نقل از مناطق استوایی به معتدل عرض = از داغ سفر به سرد: اگر بلوک محموله پایین سرد از خارج، و در نتیجه حمل و نقل بخار آب از هسته گرم به خارج، رطوبت و کپک ممکن است وجود داشته باشند در حالی که در داخل نسخه از بخار آب توسط نتایج هسته ای گرم در پدیده از caking (از دست دادن سیالیت).

بازگشت به ابتدای

فعالیت RF حیات وزندگی

نمایش شکر سفارش 3 فعالیت زیستی.

آن را به کلاس از کالاها که در آن فرآیندهای تنفس به حالت تعلیق تعلق دارد، اما در آن فرآیندهای تجزیه بیوشیمیایی، میکروبی و دیگر هنوز هم ادامه دهید.

بازگشت به ابتدای

RF گاز

شکر که در آن تخمیر الکلی در راه است ممکن است در تکامل CO2 منجر شود. این ممکن است آنقدر شدید است که غلظت CO2 تهدید کننده زندگی بوجود می آیند در نگه می دارد و یا ظروف. قبل از هر کسی وارد می کنند، باید آن را تهویه مناسب و اندازه گیری گاز انجام شده است.

بازگشت به ابتدای

RF خود گرم / احتراق خود به خود

به پایان می رسد سیگار Unextinguished ممکن است آتش سوزی شکر، که به شدت می ترسید زیرا آنها دشوار برای خاموش شود. خاکستر به عنوان یک کاتالیزور در احتراق عمل می کند. آتش سوزی شکر با عوامل CO2 یا شیمیایی خاموش خاموش.

سیگار کشیدن ممنوع در نگه می دارد و ظروف.

بازگشت به ابتدای

RF بو

شکر رفتار فعال است بسیار جزئی، بو شربتی شیرین و لذت بخش. بیش از حد قند و مرطوب است کپک زده، بوی تخمیر شده است.
شکر رفتار منفعل به هر گونه بو خارجی بسیار حساس است و باید در نتیجه نمی تواند همراه با محصولات بوی رهبری ذخیره می شود.

بازگشت به ابتدای

RF آلودگی

رفتار فعال شکر باعث آلودگی با تشکیل گرد و غبار و کریستال.
شکر رفتار منفعل به آلودگی از هر نوع بسیار حساس است. نگه می دارد و ظروف باید نگه داشته شود کاملا تمیز و در شرایط کاملا بهداشتی. شکر پاکت کثیف در ادعا های جدی (قانون ایمنی مواد غذایی) منجر شود.

بازگشت به ابتدای

تاثیرات مکانیک RF

بارهای نقطه به عنوان مثال با قلاب استفاده شود ممکن است در آسیب منجر (اشک) به کیسه های و در نتیجه به ضرر و زیان حجم. صفحه و یا کیسه های قلاب، که، با توجه به شکل، توزیع بار و کاهش خطر آسیب، در نتیجه باید استفاده شود.

بازگشت به ابتدای

RF سمیت / خطرات

بدون خطر است.

بازگشت به ابتدای

RF انقباض / کمبود

کاهش وزن به دلیل انتشار بخار آب و یا مانند رخ نمی دهد. دست زدن به نادرست از محصول صعود ممکن است، با این حال، منجر به زیان قطره ای.

بازگشت به ابتدای

RF حشرات / بیماری

هنگامی که به رطوبت قرار گرفته، قند حساس به رشد قارچها و تخمیر توسط کپک و مخمر است.

همچنین ممکن است آسیب به عنوان نتیجه آلودگی توسط موش، موش، مورچه ها، مگس ها و ماهیان نقره فام رنج می برند.

adminکارتن قند